Teknik Bilgiler

 

1.ALÜMİNYUM

 

EKSTRÜZYON PROFİLLERİ

Yeterli sıcaklıkta tavlanmış alüminyum veya alüminyum alaşımlarının direkt veya indirekt metotlayatay veya düzey ekstrüzyon preslerinde çeşitli kesitlerdeki profil kalıplarından preslenerek elde edilen mamüldür.

BOYAMA

Pres Profiller anlaşmalı firma boyahane ünitesinde,elektrostatik toz boya ile boyanmaktadır.Boya Kalınlığı:80-150 Mikrondur.

TOZ BOYAMA

Kromat sepetinden alınan boyaya hazır profiller boya kabini içinde dakikada 200 gr toz boya atan tribo sisteme göre çalışan ,profil cinsine göre boya ve hava debileri dışarıdaki kontrol ünitesinden ayarlanan ,boyayı püskürten tribo tabancalarla yapılan boyamadır.

B.ELOKSAL KAPLAMALI ALÜMİNYUM PROFİL (E6'EV1)

Pres profil yüzeyinin krozyona ,aşınmaya ve elektrik iletkenliğine karşı anodik oksidasyon metodu ile kaplanmasıdır.Eloksal kalınlığı ,10-12 mikrondur.

 

2.CAMLAR

 

A.POLİSTREN CAM

Plastik esaslı bir malzemenin levha haline getirilerek desen verilmesi ile oluşan yarı saydam şekildir.Kalınlık ,1,9mm-4mm arasındadır.

B:TEMPER CAM

Yumuşama noktasından itibaren camın yüzeyinin hızlıca soğutulması ile mekanik dayanımı arttırılmış olup ,kırıldığında normal cama göre daha küçük ve köşeli olmayan parçalara ayrılan camdır.25 cm2 deki parçacık sayısı 3mm 'de en az 15,6mm'de 40 adet olmalı ve 10mm 'den uzun cam parçası bulunmalıdır.

 

3.MIKNATIS

kayar panel veya hareketli panllerin birbirine bağlantısını sağlayan ,birbirine yapışan manyetik alanlı plastik malzemelerdir.

 

4.VİDALAR

Soğuk vurmaya elverişli paslanamz teleden oluşan bağlantı elmanlarıdır.Özelliği:Inoks A2(Stainless steel)

 

5.FİTİLLER

Kabinlerde sızdırmayı önleme ve camları panele sabitleme işlemi için plastik malzemelerdir.

 

6.PLASTİK PARÇALAR

Kabinlerde hareketi , sürtünmeyi , kapatmayı ,birleşmeyi ,sabitlemeyi sağlayan malzemelerdir.Sürtünen malzemeler POM ve türevleri ,sabit tutan malzemeler ise ABS dir.

 

7.SLİKON

İçte ve dışta çok amaçlı kullanımı için uygun ,nötral karakterlerde bir polimerdir.Anti-bakteriyel özellik taşımaktadır.